Kateřina Šedá – Brno – střet

Kateřina Šedá – Brno – střet

Místo: Platan stage
CELODENNÍ AKCEKateřina Šedá…

11. 6. 2016
Zpět

Kateřina Šedá – Brno – střet, 11. 6. 2016 v 15.00

Datum : 11 . 6 . 2016

Místo : Platan stage

Typ : Výtvarný

CELODENNÍ AKCE

Kateřina Šedá (1977) je česká výtvarnice, jejíž práce má blízko k sociální architektuře. Je autorkou řady veřejných realizací v České republice i v zahraničí.

V lokalitě tzv. brněnského Bronxu realizuje svůj nový projekt nazvaný Brno – střet. Ve spolupráci s místními obyvateli a organizátory Ghettofestu vytváří netradičního průvodce, jímž chce dané místo přiblížit široké veřejnosti. Svým umělecko-sociálním počinem však chce podpořit i místní komunitu, které skrze práci na společném díle napomáhá při identifikaci s bydlištěm.

„Rozhodli jsme se zaměřit pozornost na detail a zpracovat každý místní dům jiným způsobem. Jeden představíme pomocí vyprávění obyvatel, druhý přes jeho historii, třetí přes faunu a flóru a další přes zajímavý architektonický prvek. Zapojit proto chceme jak místní obyvatele, tak i historiky, botaniky, architekty nebo etnografy. Takto vznikne unikátní průvodce, který díky své formě smaže rozdíly mezi většinou a menšinou a upozorní návštěvníka na jiné, pozoruhodné věci,“ říká Kateřina Šedá.

 

Pro obyvatele městské části BRNO – STŘET rozeslala tuto výzvu:

Vážení obyvatelé,
v této oblasti bude do prosince 2016 vznikat netradiční průvodce, který by měl ukázat místo, kde bydlíte, jinak než obvykle. Postupně bychom chtěli navštívit všechny domy v této lokalitě a každý z nich zpracovat do knihy jiným způsobem. Jeden dům bude například představen vyprávěním obyvatel, druhý pomocí své historie, třetí přes zvířata, které v domě žijí, nebo přes rostliny, které někdo pěstuje.
Do vzniku průvodce se může zapojit každý z Vás a přispět jiným způsobem (prohlídkou bytu, vyprávěním, fotografiemi, tipem na zajímavého člověka atd.)
Piště na emailovou adresu: Brno-Stret@seznam.cz, nebo nám můžete nechat vzkaz v této kavárně, případně v Muzeu romské kultury.
Těšíme se, že přijdete s originálním nápadem, jak Váš dům v publikaci nejlépe pojmout!

Kateřina Šedá

 

www.katerinaseda.cz

 

8481